Mediju ziemas skola Igaunijā

No 16. līdz 19. februārim Pērnavā, Igaunijā norisinājās projekta “Better News Media” mācību seminārs “Mediju ziemas skola”, kas pulcēja vairāk kā 40  jauniešus, studentus, žurnālistus un arī citus interesentus no Latvijas, Somijas, Igaunijas un Lietuvas. Šie jaunieši diskutēja par mediju darbu pasaulē, kā tajā tiek atspoguļoti bēgļi un ar tiem saistītās situācijas.
Četru dienu laikā izmantojot dažādas interaktīvas mācību metodes un praktiskus uzdevumus dalībnieki tika iepazīstināti ar sociālo kampaņu rīkošanas pamatiem un padomiem kā vislabāk sasniegt izvēlēto mērķauditoriju, un nodot tai nepieciešamo ziņu.

Praktisko uzdevumu laikā, katrai starptautiskajai grupai bija jāizstrādā pašiem sava sociālā kampaņa, ko varētu realizēt, ņemot vērā mācību galveno problēmu – Bēgļi medijos tiek atspoguļoti stereotipiski vai nomelnojoši. Pēc katra soļa izpildīšanas notika visu ideju pitching jeb īsa un kodolīga ideju prezentēšana pārējo grupu vidū, pēc kā tika nobalsots par labāko kampaņas ideju, mērķi un mērķauditoriju.

Pēc darba starptautiskajās grupās dalībnieki sadalījās nacionālajās grupās(Latvija, Lietuva, Igaunija un Somija), kurās vajadzēja izplānot un pielāgot savai valstij atbilstošu sociālo mediju kampaņu.

Latvijas dalībnieku viedokļi par ziemas skolu:

“Tā bija lieliska iespēja gūt pieredzi par to, kā plānot kampaņu. Pirms dalības projektā man nebija ne zināšanu, ne pieredzes kampaņu plānošanā un organizēšanā, kas likās diezgan viegls process. Tomēr šo četru dienu laikā pārliecinājos, ka tas ir tieši pretēji – laikietilpīgs un sarežģīts process, kurā ir iespēja izaicināt sevi, cenšoties domāt pat par mazākajām niansēm.” – Evija Martuša

“Ja pirms nedēļas vēl piederēju tai sabiedrības daļai, kas uz bēgļiem skatījās nepamatoti negatīvi, tad šobrīd manas domas ir mainījušās, jo projekta ietvaros man “atvērās acis” par to, ka bēgļi ir tādi paši cilvēki kā latvieši, igauņi, lietuvieši un somi..” – Krista Altāne

Projektu organizē: “Humana People to People in Latvia”, Mondo no Igaunijas un Vikes no Somijas.

Projektu finansē ES programma „Europe for Citizens”.

Rakstu sagatavoja: Verners Jānis Trokšs

Loading Facebook Comments ...