Drīzumā: “Kāpēc nejautājat mums?” – Irākas žurnālistes sarunu tūre Latvijā

 

11.-13.oktobrī Latvijā sarunu tūrē “Kāpēc nejautājat mums?” viesosies žurnāliste no Irākas Hanīna Džamīla (Haneen Jameel), lai kopā ar žurnālistiem, studentiem, skolēniem, NVO pārstāvjiem un citiem interesentiem diskutētu par migrācijas un bēgļu tematiem un to atspoguļojumu medijos.

Tikšanās ar žurnālisti notiek projekta “Better news media” ietvaros, lai sniegtu iespēju iepazīties ar žurnālistes stāstu par viņas profesionālo darbību Irākā, iemesliem, kas viņai lika pamest savu valsti un doties bīstamās bēgļu gaitās, par viņas iekļaušanos dzīvē Somijā un to, kā viņa redz šo bēgļu stāstu atspoguļojumu Eiropas medijos.

Sarunu tūres galvenie pasākumi ir:

  1. oktobrī 14.00-16.00 LU Sociālo zinātņu fakultātē tikšanās ar studentiem,
  2. oktobrī 19.00 Kaņepes Kultūras centrā diskusija,
  3. oktobrī  10:00 Gulbenes ģimnāzijā tikšanās ar vidusskolēniem un skolotājiem

Tūres laikā plānotas arī žurnālistes tikšanās un pieredzes apmaiņa ar vietējo NVO pārstāvjiem, kas darbojas migrācijas, bēgļu, cilvēktiesību jomās.

Projekta „Better News Media” mērķis ir celt medijpratību jauniešu vidū un veicināt žurnālistu izpratni par bēgļu problemātiku, lai cīnītos pret rasismu un neiecietību. Projekts norisinās no 2016. gada septembra līdz 2017. gada novembrim. Projektu Latvijā īsteno biedrība „Humana People to People in Latvia”, starptautiski sadarbojoties ar biedrību „Mondo” no Igaunijas un „VIKES” no Somijas.

Projektu finansē ES programma „Eiropa Pilsoņiem”. Vairāk par projektu (angļu valodā): http://betternewsmedia.blogspot.com.es/

Papildu informācija:

Silvija Pūpola

biedrība “Humana People to People in Latvia”

hpplatvia.com

+371 26424291, [email protected]

Loading Facebook Comments ...