Sociālo mediju kampaņa “Viltus.lv”

Kopš 2017. gada 4. jūlija vairāki jaunieši projekta “Better News Media” ietvaros ievieš sociālo mediju kampaņu “Viltus.lv” ar galveno mērķi celt medijpratību jauniešu vidū un veicināt žurnālistu izpratni par bēgļu problemātiku, lai cīnītos pret rasismu un neiecietību.

Kampaņas laikā jauniešu darba grupa ir izveidojusi trīs video intervijas – ar Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektori Ritu Rudušu par medijpratību un neīstajām ziņām, Bašaru par nepatiesu faktu atspoguļošanu un ar Adibis no patvēruma meklētāju izmitināšanas centra “Mucenieki” par bēgļa dzīvi un to attainošanu sociālajos medijos. Tika izveidoti arī divi raksti – balstoties uz Artusa Kaimiņa nofilmēto un publicēto video “youtube.com” par savu vizīti Muceniekos, kur atklāti pauda savu nepamatoto neiecietību pret  bēgļiem. Otrā rakstā tika apkopots ziņu monitorings par bēgļu jautājumu, kas parāda kopējo ainu Latvijas sociālajos medijos. Projekta laikā “Viltus.lv” komanda piedalījās sarunu festivālā LAMPA un Dzīvajā bibliotēkā, kur tika uzrunāta sabiedrība aktualizējot jautājumu par bēgļu nepatiesu atspoguļošanu medijos, aicinot cilvēkus analizēt medijos publicētās ziņas.

Aktīvais kampaņas periods beigsies 2017. gada septembrī, taču kampaņa un visa nepieciešamā informācija par to būs pieejama līdz 2018. gadam.

Iepazīsties ar sociālo mediju kampaņu mājas lapā viltus.lv un Facebook.com lapā: https://www.facebook.com/viltuslv/

Projektu finansē ES programma “Eiropa Pilsoņiem”. 

Loading Facebook Comments ...